Українська економіка впевнено увійшла в стагнацію, – економіст

Стагнація економіки означає, що йде уповільнення і так дуже слабкого економічного зростання, повідомив економіст Віктор Скаршевський, інформує Голос.UA.

«За чотири останніх місяці, включаючи грудень, вже три місяці був мінус, якщо порівнювати обсяги промислового виробництва в місяць 2018 до місяця 2017 року. І в грудні, і в жовтні, і в вересні був мінус. Хоча в цілому за минулий рік невеликий приріст вийшов по промисловості, але явне гальмування в наявності. Це пов’язано з тим, що зовнішньоекономічна кон’юнктура вже гірше стала з осені 2018 року, а ми – експортоорієнтована країна», – зазначив В. Скаршевський.

На думку економіста, «якщо такими темпами буде відбуватися і далі погіршення зовнішньоекономічної кон’юнктури і якщо ще буде фінансова криза, яка прогнозують в 2020 році, то тоді саме цей фактор призведе до різкого зниження цін на сировину – метал, руда, зерно».

За словами В. Скаршевський, якщо оцінювати можливі ризики для нашої економіки, то якщо аграрний сектор тримається ще більш-менш, то щодо металу і руди, цей фактор може надати дуже сильний негативний вплив на українську економіку – на валютний курс і, відповідно, на інфляцію. Якщо ж все в економіці буде в такому стані, як зараз, то буде продовжуватися «топтання в економічному болоті» – ні вгору, ні вниз, просто топтання на місці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>