Українська економіка відновлюється стабільно, – МВФ


Фото УНН

В Україні різко впали високі фінансові дефіцити, державний борг іде донизу, валютний курс – гнучкий, інфляція знижується.
Такі висновки оприлюднено в заяві заступника виконавчого директора МВФ від України Владислава Рашкована, пише Укрінформ.

Він наголосив, що українська економіка відновлюється стійкими темпами попри потрясіння від поточного військового конфлікту. “Зростання ВВП прискорилося до 2,5% у 2017 році та, за оцінками, становило 3,2% за перші дев’ять місяців 2018 року завдяки вигідним умовам торгівлі та міцному внутрішньому попиту, як у споживанні, так і в інвестиціях”, – сказав Рашкован.

Досягти таких результатів вдалося після зміцнення незалежності та управління Центробанком, очищення банківської системи, прийняття пенсійної реформи, підвищення тарифів на газ та створення нових незалежних інституцій для боротьби з корупцією.

За його словами, поліпшилися бізнес-очікування, а інвестиції зросли завдяки сприятливому зовнішньому ціновому середовищу, вирівнюванню курсу гривні, фундаментальним факторам економіки та зниженню інтенсивності боїв на Донбасі.

Як наголосив Владислав Рашкован, Stand By допоможе покрити потреби платіжного балансу України шляхом зміцнення довіри та розблокування зовнішнього фінансування й підтримки необхідного коригування.

Нагадаємо, що Україна отримає ще два транші від МВФ у 2019 році.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>