Українська економіка повинна будуватись на демонополізованих …

ZIK

Український уряд досі не випрацював механізм, який би налагоджував комунікацію між міністерствами. Та це дуже важливо, зокрема у складних реформах Наприклад, пенсійна реформа повинна опрацьовуватись одразу Міністерствами фінансів, соціальної політики чи економічного розвитку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила генеральний директор Української федерації убезпечення та експерт із пенсійних питань Галина Третьякова.

«Коли обирався український уряд, то коаліція мала б визначити для якісь ключові показники ефективності. Але сталося так, що саме ця коаліція має невизначену ідеологію. Тому дуже важко оцінювати роботу уряду Гройсмана, адже наші політики, на жаль, не ставили йому конкретних завдань», – сказала Третьякова.

Хоча, вона зазначила, що Володимир Гройсман переважно виконує те, що обіцяє.

«Хотіла зазначити, що Гройсман хоч має не дуже багато знань щодо макроекономіки, але він є людиною, яка виконує обіцяне. І якщо подивитися на загальну оцінку довіри до нього як політика, згідно даних ГО «VoxUkraine», він виконує свої обіцянки на 60-70 відсотків. Але, якщо говорити про оцінку уряду в цілому, то досі не випрацюваний механізм, який би налагоджував комунікацію між міністерствами. А це є дуже важливим, зокрема в складних реформах. Наприклад, пенсійну реформу повинна опрацьовуватись як Міністерствами фінансів, соціальної політики чи економічного розвитку, так і іншими фінансовими колами», – прокоментувала вона.

Також, вона вважає, як соціальна система, так і економіка в країні має будуватися на демонополізованих від держави засадах.

«Ми маємо створювати соціальну політику і за рахунок приватного сектору. Але таких процесів в уряді щодо макроекономічного характеру поки що не було помітно. Якщо ж говорити про підняття мінімальної заробітної плати, то я це підтримую, якщо воно не перевищуватиме інфляційних процесів. Теж саме стосується і зростання ВВП», – наголосила Третьякова. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>