Українська економіка сповільнилася – НБУ

прогнози НБУКопирайт изображения
NBU.GOV.UA

У І кварталі цього року “економіка України очікувано сповільнила зростання”, – повідомляє Національний банк. Там також попереджають, що прогноз зростання ВВП на кінець року на рівні 1,9% може виявитися надто оптимістичним.

Серед факторів, які вплинули на погіршення економічних показників, в НБУ називають блокаду тимчасово непідконтрольних Києву територій, де, зокрема, розташовані деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу.

Цей фактор, вважає НБУ, уповільнюватиме зростання економіки і у ІІ кварталі.

“Насамперед, у II кварталі продовжував відображатися на промисловому виробництві та вантажних перевезеннях негативний ефект від припинення транспортних сполучень, а також захоплення гірничо-металургійних підприємств на непідконтрольних територіях”, – йдеться у коментарі Нацбанку.

Разом із тим, у НБУ вказують і на позитивні тенденції – зростання інвестицій і споживчого попиту, який простимулювало підвищення зарплат і стабільний курс гривні.

І все ж таки, вважають у Нацбанку, “поточна динаміка ВВП, попри активізацію приватного споживання та достатньо високий інвестиційний попит, свідчить про посилення ризиків, що зростання ВВП за результатами 2017 року може бути нижчим за прогноз НБУ”.

Раніше Нацбанк прогнозував, що на кінець року український ВВП зросте на 1,9% у порівнянні із попереднім роком.

Бюджет України на 2017 рік розрахований на очікуваннях, що ВВП країни зросте на 3%. Проте наприкінці травня, за ініціативою Мінекономіки, прогноз зростання ВВП України було погіршено із 3% до 1,8%.

У травні МВФ також погіршив свій прогноз щодо української економіки, знизивши його із 2,9% до 2% за підсумками 2017 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>