Український руфер Григорій Мустанг зізнався, що це він …

Український руфер Григорій Мустанг зізнався, що це він …


Київський руфер Григорій Мустанг заявив, що це він перефарбував у кольори українського прапора зірку на московській висотці на Котельнічеській набережній. Про це Мустанг написав у Facebook, супроводивши пост селфи з перефарбованою зірки.

«Я, Григорій (він же Mustang Wanted), громадянин України, змушений не заради красного слівця зробити признання, спрямоване на звільнення обвинувачених у хуліганстві невинних російських громадян, які мають всі шанси стати жертвами широко відомого своєю справедливістю Російського правосуддя», – заявив Мустанг.

Свій вчинок активіст пояснив поривом «щирих патріотичних почуттів». Мустанг додав, що у нього є фотографії і відеозаписи, які доводять його причетність до перефарбування зірки і встановлення на ній українського прапора.

«Цей процес виявився досить трудомістким і зайняв у мене практично всю ніч, я закінчив свою роботу близько 6 ранку і з радістю відправився спати. Громадяни Росії, проти яких зараз порушили кримінальну справу і яким світить 7 років, мною не були помічені в цей час на даху будівлі, і варто зазначити, що ми з ними навіть не знайомі», – розповів руфер.

Мустанг визнав себе винним за статтею «хуліганство», на яку перекваліфікували кримінальну справу про інцидент на висотці. Він заявив, що постане перед судом за цей злочин, якщо Росія звільнить українську льотчика Надію Савченко, яка перебуває під арештом у Воронежі.

«Вона точно ні в чому невинна, а я-то хоч зірку пофарбував. Свій вчинок вважаю арт-перформансом і присвячую его Дня Незалежності України, а також всім хлопцям, які зараз захищають мою Сім’ю! Слава Україні!», – резюмував активіст.

З досягнень руфера – підкорення мосту над Дніпром у Києві: довжина споруди – 816 метрів, максимальна висота – 116 метрів. Молодий чоловік вирішив залізти на нього взимку, в мороз під – 20 градусів в одних трусах.

Нагадаємо, що напередодні, 21 серпня, Таганський суд Москви за звинуваченням у хуліганстві відправив під домашній арешт до 19 жовтня чотирьох осіб, які заявляли, що хотіли вчинити з будівлі на Котельнічеській набережній стрибок з парашутом (детальніше). Фігурантами у справі проходять Олександр Погребів, Олексій Широкожухов, Ганна Лепешкина і Євгена Короткова. Ніхто з них не визнав провину. За статтею 213 Кримінального кодексу РФ їм загрожує до семи років позбавлення волі.

Зірку на шпилі московської висотки перефарбували в ніч на 20 серпня. Верхню частину золотої зірки вкрили в синій колір, щоб вона нагадувала український прапор (детальніше).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>