Українські вчені відкрили нову галактику – РБК

Фото: Космос (pixabay.com/Pexels)

Астрономи зробили унікальне відкриття

Астрономи зробили унікальне відкриття. Вчені Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили унікальну галактику. Групу вчених очолює український академік, астрофізик Юрій Ізотов, який у 2005 році разом з американським колегою відкрив одну з найбільш молодих галактик у Всесвіті. Про це повідомляє Ain.ua. Результати спостережень вчені опублікували в Monthly Notices of a Royal Astronomical Society.

Зміст в галактиці всіх хімічних елементів важче гелію — найнижчого серед усіх відомих галактик з активним іркоутворенням, що робить відкриту галактику унікальною.

Тепер астрофізики вивчають фізичні характеристики так званих первинних галактик, оскільки переконані, що вони є першими об’єктами Всесвіту, які з’явилися в газовому середовищі з водню і гелію. Вони відігравали важливу роль в еволюції раннього Всесвіту.

Первинні галактики були невеликими за розміром і масою, що заважало вивчити їх належним чином. До цього часу було відомо лише кілька подібних галактик, серед них і та, яку астрофізики Юрій Ізотов і Наталя Гусєва відкрили в 1990 році.

У 2017 році команда, яку очолював Ізотов, зробила нове відкриття. На попередньому етапі дослідження первинні галактики шукали серед 4 млн і знайшли декілька кандидатів. Найбільш достовірним з них виявилася галактика J0811+4730. Спостереження за нею проводилися на одному з найбільших у світі телескопів – Великому бінокулярному телескопі, який знаходиться в Арізоні (США).

Відкрита галактика знаходиться на відстані 600 млн світлових років. За розміром вона в десятки разів менше, а за масою – в сто тисяч разів менше, ніж типова спіральна галактика.

До речі, українські вчені зробили велике відкриття в космосі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.

Messenger


Telegram


Chrome


Підписатися на e-mail розсилку


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>