Українські майстри підготували іменний наконечник президентського штандарту Зеленського

Стислі терміни підготовки до інавгурації позначилися на темпах підготовки до церемонії передачі влади новому президенту України. В авральному режимі довелося створювати змінні аксесуари до атрибутів глави держави – приміром, срібне кріплення до наконечника штандарту президента, де має бути прізвище Володимира Зеленського, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Українським фалеристам – фахівцям з державної атрибутики – невизначеність і ажіотаж із датою інавгурації цього разу додали клопотів. Приміром, єдиний змінний під кожного президента з датою інавгураціі наконечник на штандарт довелось виконувати дуже оперативно. “Тут декілька днів”, – кажуть майстри. Олександр Сопов – фахівець із  державних атрибутів. Срібну пластину з прізвищем новообраного глави держави до інавгурації він робить уже для четвертого президента. У себе в кабінеті автор 10 державних нагород серед своєї колеції зберігає і попередні копії президентського атрибуту – такі самі замовляли до штандарту для інавгурації Ющенка, Порошенка і втікача-Януковича. “На Ющенка ми скопіювали з Кучми. На наступні зробили кращі”, – визнає експерт.


ВідеоПідготовка до інавгурації: аксесуари до атрибутів президента довелося створювати у стислі терміни

Приміром, срібне кріплення до наконечника штандарту президента, де має бути прізвище новообраного глави держави, лише сьогодні вдалося завершити та доправити в Адміністрацію президента.

Підготовка до інавгурації: аксесуари до атрибутів президента довелося створювати у стислі терміни

Різьблений із позолотою, іменний додаток до наконечника президентського штандарту не змінюється з часів інавгурації Леоніда Кучми. Він робиться із латуні. Президентський штандарт – це синій прапор із вишитим на ньому гербом. Із ним новообраний президент приймає присягу у парламенті. Іменний наконечник  до президентського прапора з датою інавгурації надалі незмінно залишається в кабінеті президента. 

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>