Українські фанати про махачі у Марселі: Всі російські клуби та …

Після бійок росіян з англійцями у Марселі, також нападу німців на українців та махачу поляків з фанами Північної Ірландії і французькими “хулз”, Depo.Cектор поговорив з українськими фанатами, щоб дізнатися думку про те, чи нормальне взагалі таке положення справ на ЧЄ-2016.

Ми задали фанатам 3 питання:

1). Хто винен у бійках на Євро-2016: поліція, фанати?

2). Як Ви ставитеся до навколофутболу під час подібних турнірів? Чи можуть бути такі бійки окрасою турніру? 

3). Яке Ваше ставлення до російських хуліганів?

Олег Комуняр (фанат “Таврії” Сімферополь)

1). Важко сказати, бо я не знаходжуся у Франції. Але, на перший погляд, винна поліція. Вони готувалися до можливих терористичних актів, але не прорахували навколофутбольні моменти і виявилися не готовими до цих подій.
2). Навколофутбол – це швидше окраса турнірів. Оскільки цьому явищу стільки ж років, скільки і футболу. Але тим, хто їде на турніри калібру Євро побитися слід розуміти, з ким саме вони битимуться. Від цього не мають страждати жінки, діти, звичайна “кузьма”. Хулігани приїхали, між собою побилися – це цілком нормально і нічого поганого в цьому не бачу.

3). Я негативно відношуся до російських фанатів, бо ми воюємо з Росією. Також багато з їхніх фанів приїздили до Криму, в Севастополь, підтримували анексію півострова, воюють на Донбасі, а також робили перформанси на підтримку “ДНР” та “ЛНР”.

“Солдат” (воїн полку “Азов”, фанат “Динамо”)

Українські фанати про махачі у Марселі: їВсі російськи клуби та їх вболівальники для нас вороги - фото 2

1) Ніхто, окрім учасникиків бійок. Викликають посмішки чутки та байки про те, що російськи хулігани проплачені та мають підтримку від ФСБ та Кремля. Ця збірна може зібрати та вивезти в Стару Європу свій хардкор в 200-300 і більше осіб власноруч або за підтримки фанатських угрупованнь своїх клубів. Хулігани мають гроші на це, єдина річ – кожен їх заробляє по-різному. Як це роблять ті ж самі німці, поляки, хорвати і решта. Не треба шукати сенсацій та заговорів там, де їх нема.

2) Позитивно. Це зайвий привід довести не тільки силу футбольного клубу або збірної на футбольному полі, а й за його межами. Бійки мають бути, без цього нікуди. Звісно, що хотілося б, щоб всі бійки проходили за принципами transparent hands and satisfactory play. Але у Європі це не дуже популярно. І коли ти виходиш на противника і показуєш чисті руки, а у відповідь шквал пляшо, стільців та іншого лайна… Немає нічого погано, щоб відповісти у такий самий спосіб, адже твій опонент свій вибір зробив. Звісно, що бійки мають бути між хуліганами/ультрас та не чіпляти звичайних вболівальників (“кузьму”). Опоненти хай бережуть свої банери, рози та клубні/збірні кольори, адже за них треба стояти завжди. Це один із принципів навколофутболу.

3). Я не можу казати за всі двіжі. Моя думка, що 50/50. До тих, що допомагали “зеленим чоловічкам” у Криму та підтримують “ДНР”/”ЛНР” чи воюють на їх боці, звісно, вкрай негативне та вороже. Але є й нормальні, розумні хлопці, які негативно ставляться до Путіна і підтримки сепаратистів, проте їм небезпечно про це говорити відкрито. Хоча, навіть не зважаючи на частину нормальних та розумних хлопців – всі російськи клуби та їх вболівальники для нас вороги на футбольному рівні. Нічого особистого – це просто навколофутбол.

Друг другу – Родичі! Ворогу – лютичі!

Тарас (ультрас “Динамо”)

Українські фанати про махачі у Марселі: їВсі російськи клуби та їх вболівальники для нас вороги - фото 3

1) Бійки стаються на всіх великих турнірах, це – нормальне явище. Для багатьох людей, які їдуть на виїзди (у тому числі і на такі турніри), бійки – це один з атрибутів поїздки, вважай, як купівля “магнітика на холодильник”. Поліція тут ні до чого, вона ніколи не може гарантувати 100% відсутність сутичок.

2) Такі сутички стаються, це незалежить від нашого до них ставлення – це просто об’єктивна реальність. Для багатьох це дійсно важливий елемент турнріу – гравці змагаються між собою на полі, уболівальники – поза ним. Інша справа, що не усі представники хуліганських угруповань в різних країнах підтримують власні національні збірні, та й можливості поїхати в них різні (поліцейські “бани”, візи і т.д.).

3). Нема єдиної думки. Хтось захоплюється їхніми діями, хтось без особливого пієтету просто вважає, що вони роблять саме те, що і мають робити, і нічого аж надто особливого не відбулося. Хтось скептично ставиться до їх співпраці з РФС. Тож думки різні.

Віталій (фанат “Динамо” Київ)

Українські фанати про махачі у Марселі: Всі російські клуби та фани для нас вороги - фото 4

1) Поліція, звісно, “провтикала” Марсель та інші місця, а “кузьмі” незалежно від національності треба не тільки “бухати”, але й дбати про безпеку. Футбол – це емоції чоловіків, футбол – це міні війна, тому супротивник може тебе зустріти будь-де, треба бути напоготові. Звичайно, “хулз” не мають нападати на “кузьму”, дітей і жінок. Це вже тоді не “хулз”, а бидло, але поліція хіба не розуміла ризиків?

2) “Околофутбол” це протест системі, він завжди буде і на Євро, і на будь яких матчах в Європі, просто “хулз” показали, яка слабка у “жаб” поліція. Які терористи? Вони беззбройних “хулз” втихомирити не здатні.

3). До російських фанів? Ненависть! Яке ще може бути ставлення.

 

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>