Укрінформ

Тому виникла класна ідея: що ж робити з тими речами, які у геть плачевному стані й передати комусь їх носити буде просто непристойно.

Так от, у нас є прекрасний дідусь Валерій з села Побєда, який на дерев’яному старому станку плете килимки з еластичного трикотажу. Ми намагаємось зробити виробництво килимків без відходів, щоб навіть старі зіпсовані речі були використані.

Ці килимки Recycled Rugs ми продаємо в магазині, допомагаємо йому робити свій маленький бізнес. А дідусь, у свою чергу, в себе вдома розповідає про це, навчає своїх друзів та односельчан займатись цією справою.

– Зірки та люди з шоубізу приходять до вас?

– У нас є окремий стенд “речі музикантів”, куди люди з шоубізу можуть приносити свої речі, ми потім такі лоти продаємо на аукціоні, а виручені кошти передаємо на благодійність. Такі аукціони проводимо в Instagram.

– Як щодо постійних спонсорів, державної підтримки, грантів?

– Державної підтримки ми не отримуємо, постійних спонсорів не маємо. Всі побутові питання, фінансові, питання з орендою приміщень, логістикою – ми вирішуємо самі. Звісно, ми не відмовилися б від допомоги.

Нещодавно повернулись із Одеси, де відбулось вручення Social plan Awards (щорічної всеукраїнської премії за кращі соціальні проекти – ред.) і в номінації “Екологія” ми посіли перше місце, що було дуже для нас приємно.

– Є певний стереотип щодо комісійних та магазинів секонд-хенду. Ви це на собі відчуваєте?

– Скажу так: у нас речі знаходять людей. І люди знаходять людей. У нас немає такого підходу, щоб наполягати – прийди та придбай, або прийди та здай. Ми позиціонуємо себе чимось більшим.

Перша наша основна місія – це благодійність. Друга і не менш важлива – наша екологічна місія – зменшення текстильного сміття.

Тут ми даємо друге життя цим речам. Ми за те, що можна придбати речі повторного використання і виглядати дуже круто, заплатити за це невеликі кошти та відкласти гроші на більш корисні речі. На подорожі, врешті-решт.

– Ви згадали, що у вас проходять лекції щодо підбору гардеробу, як це відбувається?

– Ми проводимо майстер-класи та лекції на противагу явищу quick conform – коли ти “купив-вдягнув-викинув”.

Ми ж розуміємо, що круто вивісити на продаж речі повторного вжитку, але якщо немає бекграунду, теорії – чому це важливо купляти – це не працюватиме.

Раз на два місяці ми влаштовуємо такі зустрічі, приходять найчастіше дівчата і жінки – абсолютно різного віку, від 15 до 60. Приходять здебільшого з питанням “О, в мене багато речей, однак нема чого вдягти”. Вічна проблема, загалом (сміється).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>