Улюкаєв: Економіка РФ вразлива перед тривалими санкціями

Улюкаєв: Економіка РФ вразлива перед тривалими санкціями

Російська економіка вразлива перед санкціями, особливо коли вони діють протягом тривалого часу.

Про це заявив журналістам глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв, передає “Прайм”.

“Звичайно, ми уразливі перед санкціями”, – сказав він. Міністр додав, що негативний вплив зробить не тільки введення нових, а й тривале збереження чинного режиму санкції.

“З моєї точки зору, найважче, це санкції проти фінансових інститутів, які створюють стійке негативне сальдо по капітальному рахунку, яке тисне на курс, на інфляцію і так далі”, – зазначив міністр.

Він звернув увагу, що висока інфляція породжує зниження споживчого попиту – драйвера економіки.

“При такому режимі у нас в наступному році в негативну площину переходять реальні доходи населення, реальні заробітні плати, роздрібний товарообіг, послуги і так далі. Тобто, основний механізм економічного зростання перестає працювати”, – пояснив Улюкаєв.

Він нагадав, що офіційний макропрогноз МЕР розмірковує так, що наступного року санкції припиняються. “Якщо це не так, то прогноз теж доведеться коригувати”, – сказав Улюкаєв.

Крім того, за його словами, частина ефекту від санкцій проявиться пізніше, в 2016-2017 роках, “це те, що стосується технологій для нафто- і газовидобутку, комплектуючих”.

“Різні гіпотетичні ембарго, в тому числі на скорочення поставок нашого газу, нафтопродуктів, які розглядаються експертами, звичайно ж теж безпосередньо впливають на економічне зростання”, – підсумував міністр.

Все про: Росія, санкції

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>