Унаслідок землетрусу в Японії перервалася робота система охолодження палива "Фукусіма-2"

Поки не зафіксовано витоків радіації і підвищення температури стрижнів.

Після землетрусу робота системи охолодження відпрацьованого ядерного палива на третьому енергоблоці АЕС “Фукусіма-2″ на деякий час зупинялася після спрацювання автоматики.

Про це пише ТАСС.

Витоку радіації після зупинки системи охолодження не зафіксовано. У басейні знаходяться 2544 паливних стрижня.

АЕС “Фукусіма-2″, як і майже всі інші атомні об’єкти в країні, була зупинена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року. Для їх перезапуску потрібне схвалення місцевого населення і влади, які в більшості випадків виступають проти атомної енергетики.

В Японії працюють тільки два реактора, обидва розташовані на південно-заході країни. Однак навіть у неактивному режимі енергоблоків потрібні системи, що забезпечують охолодження відпрацьованого палива.

Нагадаємо, в березні 2011 року недалеко від Японії стався найсильніший землетрус магнітудою 9,0, за яким послідувало потужне цунамі, це зруйнувало безліч міст в країні і ледь не стерло з лиця землі місто Окума в префектурі Фукусіма. Система захисту АЕС Фукусіма-1, розташованої в місті, не витримала підземних поштовхів і цунамі: вчені зафіксували викид радіації.

В результаті катастрофи 60-кілометрова зона навколо зруйнованого реактора атомної станції була оголошений зоною відчуження. Близько 100 тис. жителів регіону були спішно евакуйовані: люди покидали свої будинки, іноді не встигаючи захопити навіть предмети першої необхідності. На вулицях залишилися кинуті автомобілі, в магазинах – гори нікому не потрібних товарів, в будинках – кинуті наспіх речі.

Для порівняння, ви такожа можете віртуально прогулятися в Прип’ять, подивившись панорами міста-примари, які зняті в 360 градусів. Тут ви можете пройтися головною площею міста і заглянути в порожні будинки.

Живучи у великому місті, важко уявити, що натовп і тиснява буває не скрізь. У світі існують і порожні міста, або міста-примари. Список таких міст вельми великий. Одним з таких примар є Прип’ять. Ми вирішили пригадати інші міста-примари у всьому світі, такі ж занедбані, як і Прип’ять (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>