Унікальна подія в історії: NASA запустило зонд до Сонця (відео)

Parker упродовж семи років 24 рази облетить навколо Сонця і в підсумку наблизиться до нього на відстань 6,2 мільйона кілометрів для дослідження

Очікується, що апарат, на створення якого було витрачено 1,5 млрд дол., вийде на стабільну орбіту навколо Сонця наприкінці 2024 року і наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км – у сім разів ближче, ніж коли-небудь. Його мета – дослідження сонячного вітру й атмосфери Сонця.

Про це пише 112.ua.

Дотепер рекордсменом з наближення до поверхні Сонця був апарат Helios 2, Helios-B, який наближався до зірки на 43,5 мільйона кілометрів у 1976 році.

Нагадаємо, що запуск дослідницького зонда Parker, який вперше в історії має пролетіти крізь сонячну корону, фактично «доторкнувшись» до зірки, мав відбутись 11 серпня. Але згодом його відклали на день через проблеми тиску гелію в паливних баках ракети-носія Дельта IV Heavy.

Вчені сподіваються, що запуск Parker Solar Probe надасть нові дані про сонячну активність і здійснить важливий внесок у нашу здатність прогнозувати великі космічні події, які впливають на життя на Землі.

Одним із завдань місії є з’ясування причин того, чому зовнішній шар атмосфери Сонця значно гарячіший, ніж його поверхня — 1,7 млн і 5,5 тисяч градусів за Цельсієм відповідно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>