УПЦ (МП) офіційно відмовилась від участі в Об'єднавчому соборі

Українська православна церква Московського патріархату не буде брати участі в Об’єднавчому соборі за створення української автокефальної церкви, який відбудеться 15 грудня. Про це повідомив голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, архієпископ Климент, передає «Обозреватель».

«Наша позиція не змінилася. Українська православна церква (Московського патріархату, – ред.) не буде брати участі у цьому соборі, оскільки створення української автокефальної церкви не відповідає канонічним нормам», – повідомив архієпископ.

Як писав ZAXID.NET, Об’єднавчий собор, який має оголосити про створення автокефальної православної церкви в Україні, затвердить її статут та вибере предстоятеля, згідно з попередніми даними, заплановано 15 грудня 2018 року.

Новообраному предстоятелю церкви передадуть Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Раніше собор Української православної церкви Московського патріархату вирішив не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні. Також УПЦ (МП) розірвала відносини із Вселенським патріархатом.

Керуючий справами УПЦ (МП), митрополит Антоній заявив тоді, що церква вирішила не брати участі в Об’єднавчому соборі, а тих, хто туди піде, каратиме.

Проте згодом два митрополити – Вінницький і Барський Симеон та Черкаський і Канівський Софроній – повідомили, що прийдуть на собор.

На Об’єднавчому соборі кожен з його учасників представлятиме не церкву (УПЦ (КП) чи (МП), УАПЦ), а себе особисто і свою паству. Також відмова керівництва УПЦ (МП) від участі у Соборі не вплине на легитимість зібрання та його рішень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>