Уряд робить дуже мало для того, аби економіка зростала …

ZIK

Уряд робить дуже мало для того, аби економіка зростала активніше. Він не усвідомлює, що у тому випадку, якщо ми продукуємо більше доданої вартості в економіці, ми сприяємо розвитку переробних галузей, то саме тоді з’являється більше надходжень у бюджет.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Гість програми зазначив, що сьогодні українська економіка знаходиться у режимі стагнації.

«А те зростання економіки, яке сьогодні є, воно носить швидше статистичний характер статистичних ігор, аніж реальний стан економіки. Насправді, ми не маємо реального зростання економіки, відтак, немає і реального джерела поповнення бюджету», – заявив Борис Кушнірук.

Економіст вважає, що державі потрібно шукати можливості для скорочення видатків.

«Адже у нас є безліч програм, які використовуються неефективно. Це по-перше. По-друге, уряд робить дуже мало для того, аби економіка зростала активніше. У нас відсутнє усвідомлення того, що у тому випадку, якщо ми продукуємо більше доданої вартості в економіці, ми сприяємо розвитку переробних галузей економіки, то саме тоді з’являється більше надходжень у бюджет.

Тому зрозуміло, що підвищення мінімальної зарплати для уряду – це така собі гра у позитив. Але потрібно усвідомити, якщо піднімаючи мінімалку у тих умовах, які є, ми будемо нарощувати дефіцит державного бюджету»,– зауважив Борис Кушнірук.

Відтак, додав гість програми, якщо цього року підвищення мінімальної зарплати та пенсії таки відбудеться, вже наступного року Україна опиниться у дуже складній ситуації.

«Наступного року ми вступаємо у дуже складний період, коли виходити на запозичення буде фактично неможливо. Тим більше, що це рік виборів. Тому МВФ турбується, що це призведе до того, що треба буде включати друкарський верстат і почнеться монетарна інфляція.

А зараз інфляція у нас носить немонетарний характер. І пов’язано це не з тим, що Нацбанк друкує кошти, а з тим, що зростають ціна на тарифи і на продукту харчування, але не в Україні, а у світі. А у минулому році ціни на продукти харчування у світ виросли більше, ніж на 9%.

Це спровокувало зростання цін на продукти і в Україні. Тому, якщо у нас почнеться формуватися дефіцит за рахунок популістичної політики уряду, якщо не буде відповідних кроків по скороченню видатків, ми зіштовхнемося із серйозними проблеми. І саме це сьогодні турбує МВФ», – зазначив Борис Кушнірук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>