Уряд робить ставку на сировинну модель економіки, а не на інновації – політолог – новини різне

Ілюстрація REUTERS

Уряд робить ставку на сировинну модель економіки, а не на інновації. Плани Кабміну підвищити податкове навантаження на бізнес свідчать про наміри не братися за складну і дорогу трансформацію економічної моделі, а про бажання перекласти проблему заповнення “бюджетних дір” на плечі бізнесу.

До такого висновку прийшов політолог Віктор Таран, аналізуючи програму уряду Гончарука та проект бюджету на 2020 рік, повідомляє “Обозреватель“.

“Судячи з проекту бюджету на 2020 рік, Кабмін має невеликі фінансові резерви, щоб збільшувати соціальні витрати на українців. Зростання соціалки на кілька сотень гривень – це не те, на що сподівалися виборці СН. Але запропоновані Мінфіном цифри – цілком коректні та реалістичні, адже відображають реальний стан публічних фінансів країни і рівня української економіки”, – переконаний Таран.

На його думку, очікувати від нового уряду реальних кроків з трансформації економіки – не варто.

“На жаль, програма Уряду Гончарука чітко продемонструвала – Кабмін буде продовжувати робити ставку на сировинну, а не інноваційну модель економіки. Частково розумію логіку – для трансформації економічної моделі потрібні мільярдні інвестиції і час. Але замість того, щоб починати відкритий діалог з великим бізнесом про розробку дорожньої карти трансформаційної моделі – Слуги Народу пішли іншим шляхом заробляння грошей в бюджет”, – зазначив політолог.

Таран впевнений: закривати “бюджетні дірки” влада збирається за рахунок збільшення податкового навантаження на бізнес, що врешті-решт призведе до катастрофічних наслідків.

“Вони пішли за формулою: “для того, щоб корова менше їла і більше давала молока, її треба більше доїти і менше годувати”. Почали вони свої фіскальні експерименти з МСБ, а паралельно вирішили добити залізорудну галузь. Якщо приймуть нинішній законопроект №1210-1, який лобіює Гетьманцев, частка рентних платежів у частині прибутку металургів досягне 22% і буде найвищою в світі. Добувати залізну руду в Україні стане майже в 10 разів дорожче, ніж в Росії. Тобто, своїм законопроектом ми допомагаємо прямому економічному конкурентові, з яким п’ятий рік ведемо війну”, – робить висновок політолог.

Все це, переконаний він, зробить українську промисловість неконкурентоспроможною на світових ринках – і призведе до того, що нішу, яку зараз займають українські підприємства, захопить Росія. Усередині ж країни надмірне фіскальне навантаження змусить частину підприємств згорнути виробництво і спровокує різке збільшення безробіття в Україні. При цьому очікуваного зростання надходжень до бюджету не буде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>