Усе неймовірно збіглося: в Софії Київській дивуються, що саме під об’єднавчий собор завершили реставрацію

Об’єднавчий собор української церкви відбудеться 15 грудня у Софії Київській. Він триватиме один день і має завершитися обранням очільника нової помісної структури, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Робітники спішно складають на купу металеве риштування та пакують свої  інструменти – рівно за десять днів у храмі Святої Софії має бути ідеальний порядок. Працівники заповідника радіють тому, що собор відбудеться саме в цьому історичному місці, де саме завершили реставраційні роботи. “Дуже символічно, що цей собор відбувається рівно через тисячу років після першого богослужіння у Софії! Це просто супер символ!”, – кажуть там. Речник заповідника Олексій Курпас розповідає, що просто дивом усе збіглося так, що учасників собору зустрічатиме оновлена Софія – особлива підготовка вже й не потрібна.


ВідеоЧас і місце відомі: об’єднавчий собор православної церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії

Об’єднавчий собор української церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії. Він триватиме один день і має завершитися обранням очільника української церкви. У заповіднику Софія Київська запевняють – до історичної події готові. 

Час і місце відомі: об'єднавчий собор православної церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії

Чекають на соборі всіх українських архієреїв. Кожному особисто запрошення підписав патріарх Варфоломій. “Запрошення фізично їдуть, як нас запевнив Вселенський патріарх, і мають бути доставлені до кожного архієрея і УПЦ-КП, і УАПЦ, і церкви у єдності з Московським патріархатом”, – заявив Ростислав Павленко. Отримати їх мають найближчими днями. Після цього вже на початку наступного тижня створять спільну робочу групу за участі екзархів Вселенського патріарха – саме там будуть обговорювати і пропозиції до статуту, і організаційні питання. Собор має бути продуманим до дрібниць, бо триватиме він один день, протягом якого архієреї мають створити церкву, затвердити статут та обрати собі очільника.

Головна інтрига собору – це ім’я предстоятеля майбутньої автокефальної церкви. Процедура його обрання має бути прописана у статуті, який на соборі буде ухвалено. Статути православних церков світу дуже схожі між собою – в більшості з них йдеться про те, що у першому турі таких виборів беруть участь троє кандидатів. В Україні три церкви будуть між собою об’єднуватися, тож можливо, що кожна з них свого кандидата пропонуватиме. Втім, досі жодного імені ймовірного очільника нової церкви офіційно озвучено не було. Жоден з архієреїв, з якими намагалася сьогодні зв’язатися ТСН, не погодився коментувати майбутній собор. ТСН вони пояснили: тишу зберігають, бо нинішній момент є вирішальним.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>