У будівництві "Зеніт Арени" брали участь громадяни КНДР, права яких порушували – президент ФІФА

У будівництві “Зеніт Арени” на Крестовському острові в Санкт-Петербурзі брали участь громадяни КНДР, права яких порушували. Про це президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно написав у листі до чотирьох футбольних асоціацій північних країн, з яким ознайомився The Guardian.

Інфантіно визнав, що інспекційна група ФІФА, створена для розв′язання питань про порушення прав людини, знайшла “переконливі докази присутності північнокорейських робітників на будівельному майданчику в Санкт-Петербурзі” під час свого візиту в листопаді минулого року.

Видання наводить уривок із листа Інфантіно, датованого 22 травня: “ФІФА поінформована і рішуче засуджує часто жахливі умови праці, в яких громадянам Північної Кореї доводиться працювати в різних країнах у всьому світі”.

Лист Інфантіно став відповіддю на запит футбольних федерацій Швеції, Данії, Норвегії та Ісландії, які були стурбовані умовами праці на стадіоні.

Приводом для запиту стала публікація в норвезькому журналі Josimar, в якій повідомлялося про участь у будівництві громадян КНДР, що жили в складських контейнерах за стадіоном. За даними видання, один із північнокорейців помер від серцевого нападу у такому контейнері.

Глава ФІФА водночас зазначив, що інспекція, яка відбулася в березні, вже не виявила присутності північнокорейських робітників на будмайданчику.

Про загибель північнокорейця на будмайданчику стадіону “Зеніт Арена” внаслідок “нещасного випадку” у листопаді 2016 року “Росбалту” повідомив представник інспекції праці Самвел Пецикян.

Будівництво нового стадіону почалося в 2007 році. Проект “Зеніт Арени” кілька разів змінювали, строки здавання об’єкта переносили, а кошторис зростав. За оцінкою влади Санкт-Петербурга, будівництво обійшлося в 43 млрд рублів (понад $735,5 млн).

17 травня команда “Зеніт” із Санкт-Петербурга відмовилася проводити черговий матч чемпіонату Росії з футболу на новому стадіоні.

24 травня на стадіоні повністю зняли газон. Загальна вартість нового газону на “Зеніт Арени” становитиме 9 млн руб., у 3 млн руб. обійдеться лише його укладання. Газон обіцяють підготувати до 28 травня, повідомляє РБК.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>