У Володимира Кличка з’явився непростий суперник – 5 думок про …

       5     -
Фото: boxingscene.com

Сьогодні близько 8-ї ранку за київським часом в “MGM Grand” у Лас-Вегасі, США, американець Деонтей Вайлдер завоював титул чемпіона світу за версією WBC у надважкій вазі. Ще донедавна ним багато років володів Кличко-старший. Претендент зі США за одноголосним рішенням суддів переміг чемпіона – канадця гаїтянського походження Бермейна Стіверна. Виокремлюємо п’ять головних вражень від бою.

Найбільша американська надія стала чемпіоном

США не мала свого чемпіона світу у надважкій вазі з червня 2007 року. Тоді пояс WBO у Шеннона Бріггса відібрав росіянин Султан Ібрагімов. З того часу 11 (!) американських боксерів намагалися повернути титул у Мекку професіонального боксу. Це – Джаміль МакКлайн, Евандер Холіфілд, Тоні Томпсон, Кріс Арреола, Кевін Джонсон, Едді Чемберс, Хасім Рахман, Джон Руїз, Седрік Босвел, Фрес Окендо, Леймон Брюстер. Все намарно! Лише з дванадцятої спроби це вдалося Деонтею Вайлдеру – до бою його вважали найбільшою американською надією у хевівейті. І він сподівання виправдав.

Помилки Стіверна

Канадець не був достатньо активним у поєдинку, робив великі паузи. Він прекрасно знав, що претендент усі свої попередні поєдинки завершував не пізніше четвертого раунду. Слід було використати на свою користь відсутність в американця досвіду довгих боїв. Але завдяки високому темпу і безперервному пресингу. Проте цього не було. Вайлдер більшу частину бою почувався безпечно навіть на дистанції атаки суперника. В пізніх раундах дозволяв собі стояти з опущеними руками перед чемпіоном і насміхатися над його нечастими попаданнями. Також було помітно, що 188-сантиметровий Стіверн не знає, як боксувати проти суперника таких габаритів, як Вайлдер (201 см зріст – gazeta.ua). Йому рідко вдавалося війти у ближню дистанцію – тут добре спрацював джеб претендента, який постійно збивав чемпіона з атаки. І в цьому немає нічого дивного. З попередніх суперників Стіверна хіба що американець Рей Остін був подібних габаритів до Вайлдера.

Питання до Вайлдера актуальні

До нового чемпіона світу залишається чимало питань, які були і до бою. Зокрема, наскільки він витривалий і яка у нього здатність тримати удар. Через низький темп бою про витривалість судити важко. В такому ритмі він міг пройти ще один подібний поєдинок. Також було мало чистих попадань збоку Стіверна щоб судити про його “трималку”. Є і питання щодо його характеру – як буде себе поводити, коли пропустить сильний удар.

Вайлдер – Кличко

Ще до бою проти Стіверна “Бронзовий бомбардувальник”, як назвали Вайлдера після “бронзи” на Олімпіаді-2008, оголосив свої плани після завоювання титулу: “Спершу Тайсон Ф’юрі, потому Кличко”. Те ж він повторив на післяматчевій прес-конференції. Наразі представнику США бракує досвіду боїв проти сильних суперників. Якщо йому вдасться пройти такого топового бійця як Ф’юрі, то на українця чекає дуже непростий об’єднавчий поєдинок.

Надважкий дивізіон оживає

Після багаторічного тотального домінування братів Кличків у королівській вазі спалахнула нова зірка. Харизматичний Деонтей Вайлдер повинен додати інтересу, інтриги та конкуренції в дивізіоні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>