У Генпрокуратурі розповіли куці подробиці щодо допиту Порошенка у справі Майдану

Допит відбувся на півтора тижня раніше, ніж було заплановано.

Допит президента України Петра Порошенка у справі Євромайдану 2013-2014 років відбувся вчора, 18 листопада, – це на півтора тижня раніше, ніж було заплановано (29 листопада). У Генпрокуратурі пояснили, що змістили допит через графік глави держави.

Про це в ефірі каналу “112 Україна” пояснив керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Дійсно, вчора відбувся допит. Загалом, принципову згоду було отримано раніше. Вся проблема була у “вікні”, тобто в часі, який президент може виділити для допиту. Вчора з’явилася така можливість, і, звичайно, ми нею скористалися, не чекаючи 29 листопада. Слідчі здійснили цей допит, і важливим є сам факт, звичайно, а не дата”, – уточнив Горбатюк.

Ніяких суттєвих деталей допиту він не повідомив, лише обійшовся загальними фразами, враховуючи таємницю слідства.

“Було поставлено запитання, які стосуються тих подій, де свідком був Петро Порошенко, і отримано на них відповіді. Ці відповіді буде використано в ході слідства”, – сказав Горбатюк.

Учорашній допит Порошенка тривав шість годин.

Водночас, за словами представника Генпрокуратури, уникає допиту в справі Майдану нинішній голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. Раніше Москаль пояснив, що не бачить потреби іти на допит у ГПУ, позаяк матеріали парламентської Тимчасової слідчої комісії (яку він очолював) у справі Євромайдану він передав у Генпрокуратуру, яку на той час очолював Олег Махніцький.

Тим часом на 25 листопада запланований допит у режимі відеоконференції колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>