У Грузії скасували обов'язковий призов в армію

Такий указ підписав міністр оборони Грузії Тінатін Хідашелі.

Міністр оборони Грузії Тінатін Хідашелі підписала наказ про скасування обов’язкового військового призову в збройні сили країни.

Як заявила міністр на зустрічі з журналістами, з понеділка, 27 червня Міноборони не буде здійснювати обов’язковий військовий призов, повідомляє грузинський портал Apsny.ge.

“Однією з моїх обіцянок було скасування обов’язкового призову. Я сказала, що з 2017 року не буде обов’язкового призову. Збройні сили Грузії гідні, і всі повинні хотіти служити в них, а хто не хоче цього, насильно не будемо забирати. Я в вашій присутності підписую наказ, що обов’язкового призову не буде “- заявила Тінатін Хідашелі.

Вона також зазначила, що парламенту країни не вдалося прийняти відповідний закон. Однак вона знайшла спосіб, як виконати свою обіцянку і самій прийняти таке рішення – видала указ.

Відзначимо, що раніше міністр припускала, що скасування обов’язкового призову набуде чинності з 2017 року. Багато політиків розкритикували таке рішення, на що Хідашелі відповіла: наступник на посаді, якщо вважатиме за необхідне, зможе його скасувати.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення у запас військових 5-ї хвилі мобілізації.

За словами президента, підписання указу відбулося на позиціях українських військових у селі Водяне Донецької області.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>