У Кабміні запроваджено посаду уповноваженого з питань …

На найвищих державних посадах в Україні працює близько 10% жінок. Проблемою займеться окремий чиновник.<!–         –>

Кабінет міністрів України запровадив посаду урядового уповноваженого з питань гендерної політики та затвердив положення про нього.

“Долання гендерних стереотипів – це справа далеко непроста. Це є певним прощанням із колоніальною спадщиною. Ідеться не про жіноче питання, а про питання стабільності та безпеки розвитку і суспільства, і держави”, – сказала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка з 1 березня відповідає в уряді за гендерну політику.

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що забезпечення гендерної рівності є нашим зобов’язанням в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також Цілей партнерства з НАТО.

Нагадаємо, що серед 24 членів уряду Володимира Гройсмана лише три жінки. Схожа ситуація і у Верховній Раді, де кількість жінок завжди знаходилась на рівні близько 10%.

У 2014 році Україна піднялася на 56-е місце у рейтингу гендерної рівності (The Global Gender Gap Report 2014). Рейтинг оцінює гендерну рівність в 142 країнах з точки зору залученості жінок в економіці, політиці, освіті та охороні здоров’я.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>