У Киргизстані відбуваються дострокові вибори президента та референдум. Фаворитом є звільнений із в’язниці політик

Про це передає KLOOP.

Станом на 16:00 (12:00 за Києвом) явка на виборах становить 26,5%. За президента вже проголосували 947 614 людей, а на референдумі — 946 104. Кількість тих, хто проголосував на президентських виборах і на референдумі, відрізняється, бо деякі люди відмовляються брати другий бюлетень, кажуть у Центральній виборчій комісії.

На референдумі громадяни Киргизстану можуть обрати президентську чи парламентську форму правління або віддати голос проти обох варіантів.

Загалом на вибори президента подалися 18 кандидатів, але один із них нещодавно вийшов із перегонів. Зокрема, балотується лідер партії «Бутун Кыргызстан» Адахан Мадумаров, яка на парламентських виборах у жовтні стала єдиною опозиційною політсилою, що потрапила до парламенту. Також бере участь у виборах колишній глава Державного комітету з нацбезпеки Абділ Сегізбаєв.

Фаворитом президентських перегонів називають Садира Жапарова, якого під час жовтневих протестів у країні звільнили з в’язниці. Як пише «Радио Аззатык», майже усі опоненти Жапарова критикували його на дебатах. Хоча сам Жапаров не брав участі в дебатах, бо «був зайнятий зустрічами з виборцями».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>