У Китаї вчені знайшли рештки велетенської видри

У Китаї вчені знайшли рештки велетенської видри

Китайські вчені виявили рештки доісторичних гігантських видр, маса яких перевищувала 50 кілограмів. Вони жили на території сучасної провінції Юньнань шість мільйонів років тому.

Про це йдеться у статті, опублікованій дослідниками в Journal of Systematic Palaeontology.

За інформацією біологів, коли рештки виявили на великому відкритому розрізі по видобутку бурого вугілля, палеонтологи спочатку навіть не повірили, що це може бути видра. Проте свою думку вони змінили, знайшовши верхню кінцівку скелету, що є характерною саме для цих тварин.

А от розміри дійсно приголомшили вчених. Коли їм вдалося знайти майже повністю збережений череп істоти та провести його комп’ютерну томографію, вони нарешті змогли ідентифікувати тварини й дали їй латинську назву Siamogale melilutra, що можна перекласти як “видроборсук”.

Викопна видра мала деякі особливості анатомічної будови. Зокрема її корінні зуби більше схожі на аналогічні у борсуків. Натомість у сучасних видр вони суттєво відрізняються.

Це відкриття дозволило припустити, що стародавні видри були всеїдними, харчувалися комахами, корінням, дрібними наземними тваринами та молюсками. Їх нинішні нащадки більше відносяться до хижаків і споживають переважно рибу.

Тепер дослідники ламають голову над тим, завдяки чому доісторичним істотам вдалося досягти таких величезних розмірів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>