У Києві вважають надуманим твердження Сіярто про політику порушення прав нацменшин в Україні – Інтерфакс

У Києві вважають надуманим твердження Сіярто про політику порушення прав нацменшин в Україні

Твердження міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто про наявність в Україні політики порушення прав національних меншин – це надумані та заполітизовані міркування, повідомив речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

“Категорично відкидаємо твердження міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто про наявність в Україні політики порушення прав національних меншин. Це надумані та заполітизовані судження”, – сказав Ніколенко агентству “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю.

Він наголосив, що, навпаки, в Україні втілюється відкрита політика створення ширших можливостей для самореалізації національних спільнот.

“Жодних загроз для їх національної самобутності не існує. Ми високо цінуємо етнічну та національну різноманітність українського суспільства”, – пояснив Ніколенко.

Він додав, що більше того, протягом останніх років українська влада демонструє максимальну відкритість до діалогу у питанні національних спільнот, зокрема угорської, через відвертий та конструктивний діалог з Угорщиною на різних рівнях. Спікер нагадав, що з ініціативи української сторони у лютому 2021 року було створено спільну робочу групу з питань освіти, в рамках якої відбувається ефективна та результативна співпраця.

“Нині немає жодних обґрунтованих підстав звинувачувати Україну в порушенні прав національних меншин, а тим більше блокувати співпрацю нашої держави з НАТО, особливо на тлі агресивних дій Росії. Без безпеки в Україні не буде безпеки ні в Угорщині, ні в Європі загалом. Тільки разом ми можемо зміцнити безпеку у регіоні Центральної Європи”, – заявив Ніколенко.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що якщо українці не відступлять від політики порушення прав угорської меншини, “це серйозно обмежить можливості уряду Угорщини надавати будь-яку підтримку Україні, зокрема у разі конфлікту”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>