У Києві розпочався суд над росіянами Єрофєєвим і Александровим

Захист спецназівців звернувся до суду про визнання їх військовополоненими.

Підготовче засідання Голосіївського райсуду Києва з розгляду кримінального провадження стосовно російських офіцерів Генштабу ГРУ РФ Олександра Александрова і Євгенія Єрофєєва почалося у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

На засіданні, яке почалося о 9.30, були доставлені обидва підозрюваних. Також прибули прокурори та адвокати. Саму справу розглядає колегія у складі з трьох суддів.

На початку засідання захист Александрова і Єрофєєва виступав за те, щоб до оголошення вироку засідання суду не транслювалося і не здійснювалася його відеофіксація.

Зокрема, адвокати посилалися на Женевську конвенцію, що регулює права військовополонених. У свою чергу, представники прокуратури зазначили, що обвинувачені не є військовополоненими.

Після цього колегія суддів прийняла рішення дозволити трансляцію підготовчого засідання за допомогою аудіо та відео апаратури.

Після цього захист російських офіцерів подав позов до Вищого адміністративного суду України з проханням визнати їх військовополоненими.

“Відповідачем у даній позовній заяві є Україна в особі президента України Петра Порошенка. Крім того, третьою особою є Генпрокуратура, СБУ та товариство Червоного хреста України, який також визнає, що вони є військовополоненими і до них повинні застосовуватися норми Женевської конвенції, а не кримінальне переслідування”, – сказала адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська.

У зв’язку з цим захист райсуду відкладе розгляд справи до рішення ВАСУ.

Крім того, адвокати клопотали про зміну запобіжного заходу Александрову і Єрофєєву з утримання під вартою на домашній арешт.

Також Соколовська клопотала про допит як свідків членів ЛНР наявними доступними способами, наприклад в режимі скайп-конференції.

Нагадаємо, 15 жовтня стало відомо, що справу російських ГРУвців розгляне Голосіївський райсуд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>