У коаліції відставку Яценюка вважають неактуальною

Питання зміни прем’єр-міністра України не стоїть на порядку денному.

Зміна прем’єр-міністра України наразі не актуальна, наголошується в спільній заяві президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана.

“Зараз як ніколи необхідна єдність, взаємна підтримка і спільна подальша робота президента, Верховної Ради та уряду. Питання про зміну прем’єр-міністра не стоїть на порядку денному”, – йдеться у спільній заяві лідерів держави, опублікованій на сайті президента у вівторок ввечері.

“Ми вважаємо неприйнятними будь-які форми взаємної боротьби всередині парламентської коаліції як такі, які “ллють воду на млин” ворогів української держави і демократії”, – йдеться в заяві.

Лідери держави висловилися за “зниження політичних пристрастей”, а також за політичну культуру, гідну європейської держави.

“Ми засуджуємо істеричну антивладну, антиурядову і антидержавну кампанію, організовану корумпованими олігархами”, – йдеться в заяві.

Порошенко, Яценюк і Гройсман зазначили, що єдині в баченні стратегії розвитку держави. “Коаліційна угода закріплює план конкретних кроків з реалізації. Дискусії повинні стосуватися оптимальних шляхів втілення цього плану. Єдність, яку ми демонструємо зараз, є чинником успішних змін у державі”, – наголошується в заяві.

“Серед першочергових завдань найближчих тижнів: посилення боєздатності Збройних сил України; прийняття змін до податкового законодавства, що запропоновані Кабінетом міністрів України та визначені  президентом України як невідкладні; прийняття закону “Про державний бюджет України на 2016 рік”, – йдеться в заяві.

Крім того, серед термінових завдань – рішення, які забезпечать продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом; підтримка кроків уряду і Національного банку із економічної стабілізації й оздоровлення фінансово-банківського сектора; завершення процедури внесення поправок до Конституції України щодо децентралізації; внесення змін до Конституції України в частині судової реформи.

Для прийняття критично важливих для держави рішень у четвер, 17 грудня, має відбутися позачергове засідання Верховної Ради, наголошується в заяві.

Раніше глава Адміністрації президента Борис Ложкін заявив, що відставка нинішнього прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка не стоїть сьогодні на порядку денному коаліції.

Яценюк: За крісло прем’єра не тримаюся

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>