У Криму ведеться політика «гібридного гетто», – Муждабаєв – ZIK.UA (прес

ZIK

До кримських татар на окупованому півострові ставляться, як до вигнанців. Влада Росії всіляко тисне на корінне населення, постійно переслідуючи його.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловив журналіст, публіцист Айдер Муждабаєв.

«Процеси, які відбуваються на півострові, є дуже складними. Каральна машина РФ намагається подавити волю та достоїнство. Цього року США опублікувало статистику, згідно якої 15 людей у Криму було вбито, 14 з них – кримські татари; 16 викрадено, серед яких 15 є кримськими татарами. Схожа ситуація і з обшуками. Їх протягом року відбулося понад двісті», – каже Муждабаєв.

До того ж, за його словами, ще до анексії Криму, півострів на п’ятнадцять відсотків заселяли кримські татари.  

«У Криму репресії колосальні. Вони спрямовані на сіяння страху в одній групі. Ми розуміємо, що живемо не в епохи Гітлера чи Сталіна, та все ж влада Росії вивезла сотні кримчан. А добровільне переселення людей особливо помітне по Львову та Києву», – зазначає публіцист.

Айдер Муждабаєв звертає увагу на те, що страждають і рідні та друзі кримських татар, незалежно від того, якої вони нації.

«Росіяни роблять все для того, щоб кримські татари були токсичними, з ними не спілкувалися, а діти навіть не дивилися у їхню сторону. Я називаю це політикою гібридного гетто. Це історія, у якій замість парканів царить страх перед покарання, проблемами та смертю рідних», – наголошує гість студії.  

Тож журналіст переконаний, що зараз геноцид отримав інші форми. Мовляв, російські окупанти час від часу влаштовують і «публічні страти».

«Вони фільмують те, як викрадають людей. Російська влада може показово жорстко затримувати, штовхати старих, ставити їх обличчям до підлоги, принижувати, тиснути ногами. Коли спеціальні служби приїжджають у кримськотатарське село, то захоплюють увесь район. Підключають до роботи собак і гелікоптер. Відповідні ролики «гуляють» у мережі», – розповідає журналіст.

Гість програми виділяє два напрямки терору на півострові: денний та нічний.

«За умов першого, люди знають, де саме перебувають їхні рідні, яких забрала влада Росії. Коли починається другий, це означає, що ніхто не розуміє, хто буде наступним, кожен боїться. Фактично, ми живемо, ніби із відкритими дверима. У будь-який момент до нас можуть прийти», – додає Айдер Муждабаєв.

Читайте також: Умеров: У Криму не просто анексія – це воєнний терор на території України

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>