У Львові творитимуть перфоманси

У Львові творитимуть перфоманси

Із 29 серпня до 2 вересня у рамках «Тижня актуального мистецтва» відбудеться найбільший в Україні фестиваль перфомансу «Дні мистецтва перфоманс у Львові».

Як повідомили IA ZIK організатори, фестиваль демонструє широкий діапазон напрямків та технологій перфомансу, сприяє становленню нової ґенерації українських перфомерів та стимулює в Україні розвиток мистецтва перфоманс, який є важливою повноцінною складовою сучасного мистецтва.

Тема цьогорічного «Тижня», а також «Днів мистецтва перфоманс у Львові» – ментальні війни.

Упродовж «Днів» перфоманси творитимуть молоді українські митці Володимир Топій, Антон Саєнко, Ярина Шумська, Василь Одрехівський; Януш Балдиґа, Вальдемар Татарчук, Ольґа Дзюбак, Пшемислав Квєк з Польщі; Тамар Рабан, Таль Альперштайн та Аніса Ашкар з Ізраїлю; «The Beutiful Formula Orchestra» з Німеччини.

Також у рамках «Днів мистецтва перфоманс у Львові» вже шостий раз відбудеться «Школа Перфомансу».

«Для українських молодих митців це досі єдиний шанс безкоштовно навчатися мистецтву перфомансу у авторитетних майстрів. Кожного року до «Школи» з’їжджається близько півсотні учнів з різних міст України та Польщі. Цьогоріч навчання відбуватиметься у двох групах. Початківців навчатиме відомий польський перфомер Януш Балдиґа, а учнів із досвідом – Пшемислав Квєк, що є одним із творців жанру перфоманс. Відеодокументацію про класиків перфомансу для «Школи» спеціально підготував знаний польський перфомер та куратор Вальдемар Татарчук», – йдеться у повідомленні.

Навчання у «Школі Перфомансу» триватиме із 29 серпня по 1 вересня. Заняття проводитимуться щодня від 10:00 до 14:00 у приміщенні «Медіатеки» (вул. Мулярська, 2а).

2 вересня, на завершення «Школи перфомансу», учні демонструватимуть свої перфоманс-ідеї.

Як зазначається, для участі у «Школі Перфомансу» потрібно заповнити анкету та надіслати її до 27 серпня на адресу dzygainfo@gmail.com.

Довідка.

«Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» – це перший фестиваль в Україні, на якому представлено мистецтво перфомансу у великому розмаїтті поколінь та напрямків, а також існує безкоштовна «Школа Перфомансу». На фестивалі показували перфоманси, читали лекції та проводили майстер-класи митці з України, Польщі, Ізраїлю, Австрії, Швейцарії, Ірландії, Великобританії, Канади, Росії, Литви, Білорусії. Фестиваль було започатковано 2006 року Польським Інститутом у Києві, а 2008 року він перемістився до Львова, де його організацією займається «Інститут актуального мистецтва» та Мистецьке об’єднання «Дзиґа».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>