У МВС вбачають політику в обшуках НАБУ сина Авакова …

Міністерство внутрішніх справ опублікувало офіційну заяву за фактом обшуків НАБУ у сина міністра внутрішніх справ України – Олександра Авакова. Текст був опублікований на сайті Міністерства.

У відомстві наголосили, що в Україні триває “гібридна війна”, спрямована проти реформаторів серед політиків та високопосадовців. 

“Сьогодні приводом для нової хвилі інформаційної кампанії стосовно начебто зловживань, допущених під час процедури закупівлі тактичних рюкзаків для потреб АТО в 2015 році, стало проведення слідчих дій у помешканнях колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина голови відомства”, – йдеться в повідомленні МВС.

Також у Міністерстві наголосили, що успіхів у кримінальному провадженні за порушень під час процедури закупівлі рюкзаків для потреб МВС, не було. Так, позапланова ревізія Держфінінспекції не виявила порушень  з приводу кількості та вартості рюкзаків на загальну суму у понад 16,5 млн грн, а окружний суд Києва відмовив визнавати дії посадовців МВС під час закупівлі протиправними через відсутність  суттєвих порушень норм права під час проведення процедури.

У МВС наголошують, що під час ревізії досудове слідство не отримало доказів, що постачання рюкзаків відбулося не в повному обсязі. Натомість МВС нібито  надало НАБУ належні докази сумлінного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків.

Сумнів у Міністерства викликають і висновки експертизи про те, що закуплені рюкзаки менші за об’ємом, ніж це передбачено заявкою, та неналежної якості.

Також в МВС наголошують, що відео розмови тодішнього заступника міністра Сергія Чеботаря та нібито сина Авакова, долучене до справи, є сфальсифікованим, а його справжність не доведена.

“Окремо зазначаємо, що з урахуванням збитків, які заподіяні Міністерству внутрішніх справ України в результаті позиції слідства в цьому провадженні, МВС звернулося до НАБУ із заявою про визнання його потерпілим в даному провадженні, що надало б можливість надавати Міністерству необхідні докази та брати участь в їх оцінці для швидкого встановлення об’єктивної істини у цій справі. Проте в задоволенні цього прохання було відмовлено”, – наголосили у МВС.

У відомстві додали, що протягом работи Авакова на посаді міністра щодо нього, членів його родини та найближчих колег поширюється недостовірна інформація, спрямована на дискредитацію його як політика. В МВС говорять про політичний характер дій НАБУ.

“Цілком очевидно, що за цим стоять певні зовнішні і внутрішні сили, наміром яких є реставрація старої корумпованої системи “кришування” та “договорняків”. Національне антикорупційне бюро України займається політичною, а не юридичною діяльністю, що є недопустимим і потребує негайної корекції”, – підсумували у відомстві. 

Нагадаємо, 31 жовтня НАБУ влаштувало обшуки в офісі сина глави МВС Арсена Авакова – Олександра.  У Бюро наголосили, що дії відбуваються в рамках справи щодо забезпечення МВС рюкзаками. 

Раніше у Мережі поширювали відео, на якому схожий на сина Авакова чоловік  домовляється з, ймовірно, екс-заступником глави МВС Сергієм Чеботарем про постачання рюкзаків для підрозділів цього відомства. З’ясувалося, що одна з компаній, що виграла тендер, нібито пов’язана з Facebook-другом сина Авакова. Відео було долучено до справи. 

Аваков раніше наголошував, що ані він, ані його син чи інші рідні не мали стосунку до постачальників, які в результаті конкурсу поставили продукцію. 

“Прокуратура, будь-який інший орган – перевірте, нарешті, цю закупівлю – знайдеться злочин – в тюрму, винен міністр – туди ж. А ні – видайте, нарешті, “папірець”, що б припинити цю нескінчену балаканину і спекуляції навколо вигаданої історії”, – писав Аваков у Facebook. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>