У МЗС спрогнозували строки розгляду по суті позову проти РФ у Гаазі

Україна надасть суду додаткові докази фінансування Росією тероризму в ОРДЛО.


суд_4

<!–        –>

UN Photo/ICJ-CIJ/Frank outpost Beek

Розгляд позову “Україна проти Росії” Міжнародним судом ООН в Гаазі по суті розпочнеться влітку 2018 року. Таке припущення висловила заступник міністра закордонних справ України, голова української делегації в Гаазі Олена Зеркаль в ефірі “5 каналу” увечері в п’ятницю, 21 квітня.

“Це наступний рік. Я думаю, що наш меморандум буде десь через 6-8 місяців, а потім у наступному році буде розгляд. Десь влітку”, – пояснила Зеркаль, додавши, що засідання суду, присвячене графіком розгляду справи по суті відбудеться 12 травня.

За словами дипломата, російська сторона може наполягати на прискореному розгляді, не чекаючи на український меморандум по суті справи.

Крім того, Україна готова надати суду додаткові докази причетності Росії до фінансування тероризму в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

“У нас дуже багато фактів, які ми збирали в 2014-2015 роках про катування, які застосовувалися до українців, як це впливало на атмосферу в регіоні, ураженому конфліктом. Зараз ми фіксуємо увагу на висловлюваннях ватажків терористів з прив’язкою до їх поведінки та залякування населення”, – уточнила Зеркаль.

Нагадаємо, 6 березня Міжнародний суд ООН у Гаазі розпочав розгляд позову України, що вимагає притягнути до відповідальності Росію “за підтримку терористів” на сході України та за дискримінаційні дії в Криму.

Україна звинувачує Росію в порушенні двох конвенцій ООН, учасниками яких є обидві країни – міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму у зв’язку з підтримкою терористів в Донбасі, та міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у зв’язку з порушенням прав та переслідування кримських татар та українців на півострові.

19 квітня Міжнародний суд ООН в Гаазі відмовив у тимчасових заходи проти Росії за позовом України щодо фінансування тероризму в Донбасі і порушення прав людини в анексованому Криму. Зокрема, суд вирішив, що відповідно до Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, підстав для цього немає.

В той же час, Суд погодився введення тимчасових заходів у питанні дискримінаціїнаціональних меншин у Криму.

Детальніше про важливість рішення Міжнародного суду ООН читайте в статті Володимира Кравченка “Україна vs Росія: перший раунд — розвідка боєм” в тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.


За матеріалами:

DT.UA

,

5 канал

,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>