У Мінську обговорили визнання "паспортів" ОРДЛО та "кордон" з "ДНР"

У Мінську (Білорусь) завершилася зустріч Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу – українська сторона констатувала спроби блокування консультацій та шлях до зриву домовленностей. 

Про це заявила Дарка Оліфер – речниця екс-президента України та представника України на переговорах Леоніда Кучми.

Українські учасники зустрічі наголосили, що указ президента РФ Володимира Путіна  про визнання “паспортів” ОРДЛО, рейдерське захоплення підприємств на окупованих територіях та “указ” ватажка “ДНР” Олександра Захарченка про встановлення “кордону з Україною”  вбачаються світовою спільнотою і Україною як порушення Мінських домовленостей і веде до їх зриву.

“Ми зажадали відповіді щодо скасування рішень з цих питань, оскільки такі методи з боку РФ і ОРДЛО ведуть до блокування процесу консультацій в рамках Мінського процесу. Це питання Україна поставила як на рівні робочих підгруп, так і в рамках Тристоронньої контактної групи”, – йдеться у повідомленні Оліфер.

Також у Мінську обговорювали продовження обстрілів та систематичне порушення режиму тиші бойовиками.

“Україна готова до розведення сил і засобів у Станиці Луганській, яке може відбутися тільки після 7 днів тиші на цій ділянці, як це і передбачено рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи. Останній обстріл тут був 13 березня 2017 року, таким чином дії ОРДЛО поки не дозволяють зробити розведення в цій точці”, – додала речниця Кучми.

Вона повідомила, що російська сторона ставить вирішення політичних питань перед рішенням блоку питань з безпеки – повне і стійке припинення вогню, виведення російських формувань і озброєнь з території України.

Робота зі звільнення заручників у гуманітарній підгрупі триває з великими труднощами. 

Нагадаємо, 15 березня РНБО ухвалила рішення про припинення торгівлі з ОРДЛО. Під заборону потрапили навіть стратегічні товари. Призупинення торгівлі триватиме доти, поки терористи не повернуть всі українські підприємства, які “націоналізували”.

Водночас рішення не стосується тих підприємств, які перебувають під юрисдикцією України і платять податки до бюджету.

РНБО ухвалила рішення про тимчасову заборону перевезення вантажів через лінію зіткнення

Йдеться навіть про критичні для України товари. Блокування, підтвердили в прикордонній службі, вже запрацювало. Також на засідання засіданні згадали і російські банки. За попередньою інформацією, банкам можуть заборонити виводити гроші за межі України та повертати їх російським власникам. Про інші обмеження, кажуть, уже невдовзі оголосить Нацбанк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>