У НАСА показали фотографію супутника Сатурна Реї

У Національному управлінні з повітроплавання і дослідження космічного простору показали високоякісний фотознімок другого за величиною супутника Сатурна – Реї. Зображення було отримано зондом Cassini ще 10 лютого 2015 року з відстані 56 тисяч кілометрів, повідомляється на підсайті НАСА по місії “Кассіні-Гюйгенс”.

Згідно з опублікованою інформацією, роздільність даного знімка – близько 330 метрів на піксель.

Рея – крижане тіло з середньою щільністю, рівної 1233 кг/м³. Настільки низька щільність свідчить, що кам’яні породи становлять менше третини маси супутника, а решта припадає на водяний лід. Відзначається, що Cassini визначив наявність у супутника дуже розрідженої атмосфери, в якій міститься кисень і вуглекислий газ.

Cassini автоматична міжпланетна станція, частина космічної програми КассініГюйгенс. Місія є спільним проектом НАСА і Європейського космічного агентства. Її основна мета – дослідження Сатурна, його кілець і найбільшого супутника планети – Титана.

Станція Cassini була запущена 15 жовтня 1997 року. 1 липня 2004 року він вийшов на орбіту Сатурна. 25 грудня 2004 року від супутника відокремився зонд Huygens, який 14 січня 2005 року висадився на поверхні Титану.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці – все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>