У нас багато достойних єпископів, але не кожен може бути керівником великої церкви – Філарет про обрання Епіфанія главою ПЦУ

Владика Філарет в ексклюзивному інтерв’ю “Прямому” розповів, чому митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року обрали главою нової єдиної Православної церкви в Україні.

“Чому я на ньому зупинився? Тому що зі всього єпископату я бачив його більш здібним для керування такою великою церквою. Багато у нас достойних єпископів, але не кожен єпископ може бути керівником великої церкви. А зі всіх я бачив його як найкращого, і тому боровся за те. І всі знають, що Собор проходив дуже напружено. Тому що претендентів було на посаду предстоятеля декілька. Але я вважав, що це кращий варіант, ніж інші. Не хочу нічого говорити такого поганого про інших, хто претендував, але я бачив, що цей вибір більш кращий… Ось якщо хто хоче бути керівником і більшим, першим, то повинен працювати як раб: не знати ні дня, ні ночі себе, а служити треба церкві. А служіння це тяжке. Не треба думати, що предстоятель, патріарх чи митрополит – це така слава, шана. Ні, це тільки зовнішнє. А це скорбота і велика скорбота, коли не знаєш іноді, яке треба правильне прийняти рішення. І ось, не знаючи, яке рішення правильне, мучишся, вибираєш, що краще”, – сказав він.

Нагадаємо, що 15 грудня в Софіївському соборі Києва відбувся Об’єднавчий Собор українських православних церков. Про те, як відбувався Собор читайте у матеріалі “Прямого”: Софія Київська, Митрополит Галльський та майбутня церква: як відбуватиметься Об’єднавчий Собор.

Також “Прямий” вів онлайн-трансляцію Об’єднавчого Собору.

Під час Собору за титул предстоятеля Української православної церкви боролися представник УПЦ МП – митрополит Вінницький і Барський Симеон та представник УПЦ КП, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. В результаті двох турів виборів переміг – представник УПЦ КП Епіфаній, який отримав титул Митрополита Київського та всієї України. Що відомо про Епіфанія – читайте у матеріалі “Прямого”.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю з новообраним предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій за номером 5309 . Відтепер церква, яка є частиною чи управління якої здійснюється з держави-агресора повинна відображати це у власній назві. Про те, як зміниться назва і яка подальша доля Української православної церкви Московського патріархату читайте у матеріалі “Прямого”: Геть від Московського Патріархату: про що йдеться в новому законі про перейменування церков.

Також слідкуйте за“Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>