У НАТО не підтверджують відведення техніки на Донбасі – РБК

У НАТО не підтверджують відведення техніки на Донбасі – РБК

Командувач сил НАТО в Європі Філіп Бридлав не підтвердив відведення важкого озброєння на Донбасі. Про це він сказав в інтерв’ю “ТСН”.

“Зараз ми не можемо підтвердити відведення військ. Ми бачимо важку артилерію, яка рухається з обох сторін лінії зіткнення. Але ми не знаємо, що відбувається з артилерією по східному напрямку цієї лінії, бо спостерігачам ОБСЄ не дозволяють потрапити туди. Тому ми бачимо, що вони там рухаються, але ми не знаємо, вони повертаються назад, або просто змінюють позицію, готуючись для нового зіткнення”, – сказав Бридлав.

Він також зазначив, що Росія продовжує нарощувати військову присутність у Криму.

“Те, що ми бачили, легко охарактеризувати як мілітаризацію Криму. Росія розміщує там дуже просунуті сили. Авіацію, військово-морські сили. Ми бачимо дуже якісні ракетні системи земля-повітря, які покривають радіус до 40 відсотків Чорного моря. Ми бачимо крилаті ракети, які покривають радіус майже всього Чорного моря. Тому, ми бачимо, що Крим вже став плацдармом для подальшого застосування”, – додав Бридлав.

Крім того, він зазначив можливості спільної роботи з Україною у військовій сфері.

“У нас була серія зустрічей із представниками різних держав. І те, що я почув від українських лідерів, як політичних, так і військових, співпало з нашим розумінням того, що саме потрібно. Тому є цілий ряд можливостей. Я б не хотів порівнювати одну технічну установку з іншого, але мова йде про роботу в сфері розвідки, контрартиллерийских систем, поліпшення мобільності на полі бою, і навпаки, перешкода мобільності ворога. Безпечна зв’язок, командна зв’язок – всі ці сфери повинні дати нашим державам, державам Заходу, спільні плоди у подальшій співпраці з Україною”, – сказав Бридлав.

Нагадаємо, в штабі АТО заявили про завершення четвертого етапу відведення озброєння на Донбасі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>