У Німеччині виступають за скасування безвізу з Грузією

У Німеччині уряд федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія вимагає призупинити безвізовий режим між Грузією і країнами ЄС, передає “Німецька хвиля”.

Відповідний лист було направлено виконуючому обов’язки міністра внутрішніх справ Німеччини Томасу де Мезьеру.

У листі наголошується, що кількість шукачів притулку з Грузії різко зросла, і частина цих людей займаються “кримінальною діяльністю”.

Також у листі міністра закликають вжити заходів на європейському рівні з метою припинення безвізу для Грузії.

Федеральне міністерство внутрішніх справ визнало, що різке зростання кількості шукачів притулку з Грузії є проблемою.

Тим часом віце-прем’єр, міністр закордонних справ Грузії Міхеїл Джанелідзе зазначив, що уряд країни серйозно сприймає занепокоєння країн-членів ЄС.

За його словами, поки немає умов для призупинення візової лібералізації, однак необхідно, щоб “громадяни Грузії звернули увагу на низку правил і не порушували їх”.

Згідно з даними на сайті Європейського бюро з надання підтримки шукачам притулку (EASO), кількість заявок від громадян Грузії на отримання притулку в Європі в 2017 році збільшилася на 35%.

Безвізовим режимом з країнами Євросоюзу громадяни Грузії користуються з березня минулого року.

Видання зазначає, що в 2016 році ЄС передбачив механізм зупинення безвізового режиму з третіми країнами в тому випадку, якщо їх громадяни будуть порушувати умови безвізу.

Як повідомлялося, 11 червня 2017 року почалася дія безвізового режиму ЄС з Україною, яким можуть скористатися власники біометричних паспортів. Таким чином, почав діяти регламент ЄС про візову лібералізацію з Україною.

З 1 січня 2018 року на пунктах пропуску на державному кордоні в повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних громадян 71 держави, у тому числі Росії, та осіб без громадянства. Для створення системи було дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з анексованим Кримом.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>