У ПАРЄ сумніваються у можливості проведення виборів на Донбасі найближчим часом – РБК

Доповідачі ПАРЄ захоплені активністю громадянського суспільства в Україні на місцевому рівні

Доповідачі ПАРЄ Марілуїза Бек (Німеччина) і Христина Зеленкова (Чехія) заявляють про неможливість проведення виборів на Донбасі у зв’язку з подальшим погіршенням ситуації з безпекою уздовж лінії розмежування. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті ПАРЄ.

З міркувань безпеки, згадані доповідачки так і не змогли відвідати непідконтрольні Україні райони на Донбасі.

“Якщо двоє з нас не змогли безпечно потрапити на окуповані території протягом одного чи двох днів, то які вільні і справедливі вибори можна провести у цьому регіоні найближчим часом?”, – констатували вони.

За підсумками свого чотириденного ознайомчого візиту в Київ, Маріуполь і Дніпропетровськ, де вони зустрічалися з місцевими активістами громадських організацій, представниці ПАРЄ заявили, що вони задоволені активністю громадянського суспільства в Україні на місцевому рівні.

“Народ України заслуговує постійної підтримки Європи. Відмовитися від них у цій ситуації було б доказом моральної корупції. Твердість, рішучість і енергія місцевих жителів, з якими ми зустрічалися, переконали нас у тому, що така підтримка не даремна!”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, у поширеному 7 квітня звіті місії ОБСЄ в Україні повідомлялося, що її спостерігачі останнім часом двічі потрапили під обстріл на Донбасі – недалеко від селища Сніжне (за 72 км від Донецька) і селища Сміливе (за 32 км на північний захід від Луганська).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>