У Раді Європи хочуть зняти санкції проти Росії – Ягланд

У Раді Європи побоюються, що РФ може покинути організацію, тому навіть розглядають можливість зняття санкцій проти Москви, повідомив генеральний секретар організації Турбйорн Ягланд в інтерв’ю виданню Financial Times.

За його словами, Росію обмежили у зв’язку з аресією проти України. Однак у випадку, якщо та покине Раду Європи, це може стати ударом по захисту прав людини в цілому світі.

Наразі Кремль вимагає відновлення права голосу для своєї делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, що здійснює контроль за Європейським судом із прав людини, а також дотриманням Конвенції про права людини 1949 року. Вона позбулася його 2014 року після анексії українського Криму.

“Ніхто не хоче давати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму. Справа не в підриві цієї принципової позиції,” – зазначив Ягланд.

“Було б дуже погано, якби Росія покинула Раду Європи, оскільки конвенція про права людини і Європейський суд із прав людини також важливі для російських громадян,” – пояснив він.

На думку політика, це буде негативна подія також і для Європи.

“У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад,” – переконаний Ягланд.

Нагадаємо, що тим часом про своє рішення подавати позови до Європейського суду, аби оскаржити введення санкцій, повідомила влада анексованого Криму. Перші документи вони збираються подавати вже наступного року.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>