У Росії завели справу на американського журналіста через заклики підірвати Кримський міст

Проти журналіста американського видання Washington Examiner, який написав, що Україна повинна зруйнувати Кримський (Керченський) міст, Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, йдеться у повідомленні прес-центру СК.

“Як вважає слідство, у зазначеній статті Тома Рогана, розміщеної у відкритому доступі в мережі Інтернет, вбачаються ознаки публічних закликів до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації, що має на меті дестабілізувати діяльність органів влади Російської Федерації і вплив на прийняття ними рішень, тобто вчинення злочину, передбаченого ст. 205 КК РФ”, – йдеться в повідомленні.

Раніше колумніст видання Washington Examiner Том Роган написав, що Україна повинна просто підірвати або розбомбити Кримський міст, так як, за його словами, він є обурливим посяганням на авторитет України як нації.

Російські правоохоронці проводять психолого-лінгвістичну експертизу та інші слідчі дії для з’ясування всіх обставин цього “злочину”. Також Слідчий комітет проводить перевірки щодо редактора видання Washington Examiner, який дозволив опублікувати матеріал.

Нагадаємо, 15 травня в анексованому Криму відбулося офіційне відкриття автомобільної частини моста через Керченську протоку, на яке прибув президент РФ Володимир Путін. Міст протяжністю 19 кілометрів з’єднує окупований український півострів і Краснодарський край. Вартість його будівництва склала 6,9 мільярда рублів.

У СШАКанаді та Євросоюзі засудили будівництво мосту, назвавши його порушенням державного суверенітету України. Протест висловили МЗС України і президент Петро Порошенко, які нагадали про судові позови проти РФ у зв’язку з незаконним будівництвом в акваторії Азовського моря.

Детальніше про відкриття Керченського (Кримського) мосту, а також про реакцію на цю подію України та світової громадськості, читайте в матеріалі ZN.UA “Приклад безрозсудного поведінки РФ: як в Україні і світі реагували на відкриття Керченського мосту”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>