У РФ немає доказів вини української льотчиці Савченко, – адвокат – РБК

У РФ немає доказів вини української льотчиці Савченко, – адвокат – РБК

У слідчих органів Росії немає жодних доказів вини української льотчиці Надії Савченко (на фото). Про це на брифінгу повідомив адвокат Савченко Марк Фейгін, передає РБК-Україна.

“Для того, щоб слідство зробило висновок про винність Савченко, в справі повинні з’явитися суттєві докази її вини. Зараз їх немає. Я хочу сказати, що з тих матеріалів, які слідство надало в суд для вибору запобіжного заходу, є свідчення двох секретних свідків, які бачили відеозапис. Вони ніколи не були знайомі з Савченка, не були очевидцями злочину, вони бачили відео, на якому один з бійців батальйону “Айдар” говорить фразу, яка повинна свідчити про те, що Савченко є одним з керівників батальйону “Айдар”. Це нонсенс – на такій підставі залучати до кримінальної відповідальності Савченко, керуючись тільки таким обсягом доказів”, – сказав він.

Нагадаємо, 33-річна Надія Савченко – старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону “Айдар”. При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ.

Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня.

8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії – Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. Савченко обрано запобіжний захід – арешт до 30 серпня.

Справа про вивезення Савченко в Росію також розглядає Європейський суд з прав людини. Там справі надано статус пріоритетної.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>