У Сокільниках відкриють пам'ятник «Без вини покарані …

oblrada.lviv.ua

28 червня 2015 року о 12.30 у селі Сокільники Пустомитівського району (біля церкви Успіння Пресвятої Богородиці, вулиця Успенська) відкриють пам’ятник «Без вини покарані», встановлений на згадку українців, депортованих з їх прадавніх земель: Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини та інших.

У програмі заходу, крім проведення чину освячення та відкриття пам’ятника «Без вини покарані» скульптора Миколи Гурмака, передбачено виступи голів суспільно-культурних товариств Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Любачівщини.

Учасники заходу цього ж дня закладуть в основу пам’ятника освячену землю з рідних теренів.

Довідка часопису «Голос народу». Старовинне українське село Сокільники в повоєнні роки дало прихисток сотням сімей українців, депортованих зі споконвічних українських земель, які відійшли до Польщі. Це село стало рідним для дітей і внуків вимушених емігрантів із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Сокальщини.

Перші депортовані прибули в село 1945 року. До 1947 року в Сокільниках були переселенці із 116 міст і сіл Закерзоння. Більшість із цих родин спочатку вивезли в східні області України. Багатодітні сім’ї голодували, мерзли, діти хворіли. Прагнули повернутися на рідні землі. Втікали на захід, та кордон уже закрили. Їх завертали в Сокільники й інші села, де звільнялися хати.

До 70-х роковин сумних подій і в пам’ять жертв репресій і депортації українців з їхніх прадавніх земель Сокільницька сільська рада разом з жителями вирішили спорудити пам’ятник. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>