У США опублікували не всі архівні документи про вбивство Кеннеді

Близько трьох тисяч документів про вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді в 1963 році вперше опубліковані у Сполучених Штатах. База даних з 2891 документа доступна на сайті Національних архівів. Але як і слід було очікувати, з міркувань безпеки стали доступні не всі документи.

“Державний архів оприлюднив документи, які раніше були закритими відповідно до Закону щодо збору матеріалів про вбивство Джона Кеннеді. Переважна більшість архіву (88%) було відкрито та оприлюднено в 1990-х роках”, – сказано у супроводжуючому повідомленні.

Розкриті зараз матеріали містять записи безпосередньо про підготовку та здійснення вбивства. Разом з тим, зазначається, що і на цей раз не всі документи були розсекречені – під грифом “Секретно” залишається ще близько 300 файлів з міркувань національної безпеки.

Оприлюднення записів, як і очікувалося, описують раніше невідомі деталі, проте вони не вказують на щось нове, а лише доповнюють відому картину. Так, в одному з документів повідомляється, що менш ніж за два місяці до вбивства Кеннеді ЦРУ перехопило телефонну розмову Лі Харвея Освальда (вбивці президента) з офіцером КДБ, який перебував у російському посольстві в Мехіко. При цьому наголошується, що Освальд розмовляв з ним “ламаною російською”.

На Кеннеді напали 22 листопада 1963 року в техаському місті Далласі. Він помер від кульового поранення в голову. Офіційно обвинуваченим у вбивстві президента є колишній морський піхотинець Лі Харві Освальд, його самого застрелили через кілька днів після смерті Кеннеді. Освальда вбили, коли він йшов з поліцейської дільниці в окружну в’язницю. В СРСР Освальд жив з 1959 по 1962 роки.

У липні Національний архів США вже публікував 3810 документів ФБР і ЦРУ, пов’язаних з розслідуванням вбивства Джона Кеннеді.

Серед них – 17 аудіофайлів з записами допитів агента КДБ Юрія Носенка, який втік з СРСР в США в січні 1964 року, вже після вбивства Кеннеді.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>