У США помер лауреат Нобелівської премії з хімії Джордж Ола – РБК

Фото: Джордж Ола

Вченому було 89 років, коли він пішов з життя в своєму будинку в Беверлі-Хіллз, штат Каліфорнія

Помер нобелівський лауреат Джордж Ола, який отримав премію в 1994 році за новаторське дослідження в області карбокатионов, завдяки якому була підготовлена основа для більш ефективних способів переробки нафти, а також менш небезпечного для екології виробництва бензину. Про смерть вченого повідомив університет Південній Каліфорнії, в якому він працювавостанні десятиліття.

На гроші, які Джордж Ола отримав за своє відкриття, він створив фонд підтримки талановитих вчених. Також він написав 20 книг і 1500 статей, отримав 160 патентів в семи країнах світу і був удостоєний найвищої нагороди Американського хімічного товариства – медалі Прістлі.

Фото: Хімік Джордж Ола

“Професор Джордж Ола був справжньою легендою в області хімії. Його новаторські дослідження докорінно змінили ландшафт наукової галузі і вплинули на подальшу дослідницьку роботу в цій галузі у наступні десятиліття”, – сказав президент університету Південної Каліфорнії Макс Нікас.

Нагадаємо, раніше помер легендарний актор Олександр Кузнєцов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>