У Туреччині припинили мовлення 13 опозиційних каналів та радіо

У Туреччині припинили мовлення 13 опозиційних каналів та радіо

svitovyd.info/

Ще раніше від платформи мовлення відсторонили канали Digiturk, Tivibu, Teledunya, Кабельне TБ. 

Радник Президента Туреччини Мустафа Варанк 2 лютого 2015 року на державному каналі ТРТ Новини у «Спеціальному випуску президента» сказав, що з супутника Turksat будуть видалені всі канали, що не подобаються президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану. 

Без жодного правового обгрунтування від супутникового мовлення відсторонили Samanyolu TV, Mehtap TV, Ebru TV, Yumurcak (Малюк) TV, Mehtap TV, MC TV, Мир TV, Tuna Shopping TV, Irmak TV, Samanyolu TV Türkiye, MC EU TV, Burç FM, Радіо Mehtap, Радіо Dünya, Радио Berfin, Радио Cihan. 

Договір про телемовлення каналів групи Samanyolu через Turksat був підписаний до 2024 року.

Samanyolu повідомив, що буде оскаржувати це рішення і в турецьких судах, і в міжнародному суді. 

Співробітники каналу Samanyolu повідомили, що будуть мовити через супутник Hotbird, Глобус TV, а також на інтернет-сторінці Kure TV (www.kure.tv).

Нагадуємо, що на початку листопада турецька поліція заарештувала двох редакторів журналу Nokta, який критикував владу. Нині електронна версія журналу в інтернеті недоступна.

Опоненти звинуватили владу Туреччини у тиску на свободу слова. 27 жовтня у Туреччині вже відбувся рейд на офіс медіагрупи, яка критикує політику Ердогана, а також спроби турецької влади закрити два телеканали.

Також 2 листопада ОБСЄ і ПАРЄ в опублікованій спільній доповіді розкритикували перемогу правлячої в Туреччині Партії справедливості і розвитку, критикуючи її також і за утиски ЗМІ. Представники міжнародних організацій з дотримання свободи ЗМІ заявили про різке погіршення ситуації зі свободою слова у Туреччині, називаючи її катастрофічною.

Please capacitate JavaScript to perspective a comments powered by Disqus.
comments powered by Disqus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>