У футболі в якості експерименту ввели відеоповтори і четверту заміну

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) на щорічних зборах схвала використання відеоповторів у суддівстві та четверту заміну в овертаймі на експериментальній основі. Про це повідомляється на сайті FIFA за підсумками засідання.

«Ми ухвалили дійсно історично важливе рішення для всього футболу. Ми показали, що прислухаємося до сучасного футболу і проявляємо здоровий глузд. Звичайно, ми повинні бути обережними і робити маленькі кроки для того, щоб показати, що ФІФА і ІФАБ працюють разом», – заявив новообраний президента ФІФА Джанні Інфантіно.

Арбітри зможуть звертатися до допомоги відеокамер при визначенні взяття воріт, видалення, призначення пенальті і в разі, якщо не зможуть встановити винуватця певного конфлікту.

Журналіст BBC Річард Конвей в своєму твіттері зазначив, що новація тестуватиметься протягом двох років і не торкнеться поточних футбольних чемпіонатів. Передбачається, що експеримент з використання відеоповторів у суддівстві буде розпочато не пізніше, ніж з сезону 2017/18.

Участь у експерименті братимуть ті країни, які подали заявку. Наразі виявили готовність спробувати технічне нововведення 12 національних ліг і одна футбольна конфедерація.

Крім того, організація затвердила в тестовому режимі можливість тренерам робити четверту заміну. Її можна буде проводити лише у додатковий час. В ході основного часу матчу замін, як і раніше, залишиться три.

При цьому рішення про дозвіл четвертої заміни поки зможуть ухвалювати організатори кожного окремо взятого турніру. За підсумками експерименту стане зрозуміло – заміна застосовується для турботи про стан гравців і реалізації тактичних задумів, або для затягування часу.

Правила футболу регулюються двома організаціями: IFAB і FIFA.

Інфантіно обрали президентом ФІФА 26 лютого. Попередній президент федерації Йозеф Блаттер був відсторонений від посади у жовтні 2015 року через корупційний скандал, а пізніше відсторонений від футболу на шість років. Він очолював ФІФА з 1998 року.

/ фото fifa.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>