У центрі Вашингтона встановили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні

Рельєфна скульптура виконана з бронзи у вигляді пшеничного поля. З одного кінця пшениця має чіткий рельєф, який у протилежному боці композиції поступово зникає і переходить в “негатив”.


Памятник Голодомору

<!–          –>

У центрі Вашингтону, неподалік від Капітолію, встановлена скульптура пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Як повідомляє українське посольство у Сполучених Штатах, на події були присутні: автор проекту пам’ятника “Поле пшениці” Лариса Курилас, голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, представники архітектурних, будівельних компаній, ливарні, яка виготовила бронзову скульптуру пам’ятника, а також посол України в США Валерій Чалий.

У посольстві нагадали, що у 2006 році Конгрес США надав уряду України дозвіл збудувати на федеральній землі Округу Колумбія пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. З тих пір тривала робота над реалізацією цього проекту, над яким Уряд України працював у тісній співпраці з українською громадою.

Урочисте відкриття пам’ятника жертвам Голодомору планується провести 7 листопада 2015 року.

Гроші на проектування виділив український уряд. Будівництво монументу стало можливим за рахунок коштів приватного фонду. До реалізації проекту зусилля доклали також посольство України в США і Національна служба парків американської столиці.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>