У Європарламенті обіцяють внести питання безвізового режиму з Україною – Парубій

Спікер парламенту сподівається, що безвізовий режим буде підписаний до річниці Євромайдану.


безвизовый режим визы_2

<!–     ,        –>

siaivo / Depositphotos

Делегація підкомітету безпеки та оборони Комітету закордонних справ Європейського парламенту пообіцяла внести до порядку денного питання безвізового режиму з Україною, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

“Звернуся до європарламентарів, з багатьма з них я зустрічався ще в часи Майдану, з прохання щоб до річниці Революції Гідності у стінах Європарламенту нарешті було проголосоване питання про безвізовий режим з Україною”, – написав Парубій в Facebook після зустрічі з делегатами.

Він також наголосив, що один з членів делегації запевнив, що оприлюднений порядок денний роботи Європарламенту не є остаточний – туди будуть внесені поправки.

“Я переконаний і вірю, що люди, які були поруч з нами на Майдані докладуть максимум зусиль, щоби до річниці Революції Гідності ухвалити рішення, щодо завершення лібералізації візового режиму між Україною та Євросоюзом”, – додав Парубій.

Раніше повідомлялось, що Європейський парламент може включити питання про безвізовий режим для України і ЄС у свою повістку дня після 7 листопада.

Раніше заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що питання надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом може бути включене до порядку денного Європейського Парламенту.

Нагадаємо, що Європейський союз відклав розгляд питання лібералізації візового режиму для України у зв’язку з внутрішньою дискусією в ЄС з приводу повноважень реагування на міграційний криза.

Разом з тим президент України Петро Порошенко заявив, що Євросоюз повинен завершити всі внутрішні процедури для надання Україні безвізового режиму до 24 листопада. Дану інформацію підтвердила євродепутат, доповідач по Україні Марія Габріель, яка вказала, що Європарламент повинен розглянути питання скасування віз для України до саміту Україна-ЄС, запланованого на цей день.

26 вересня, профільний комітет Європарламенту підтримав надання Україні безвізового режиму. Після успішного голосування по доповіді та мандату, Європарламент повинен буде затвердити склад переговорної команди, яка буде вести переговори з Єврокомісією та Європейським Радою.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>