У ЄС ухвалили резолюцію по Азову і призначили спецпредставника по Донбасу і Криму

Європарламент ухвалив жорстку резолюцію з закликом посилення санкційного тиску на РФ в разі загострення ескалації в акваторії Азовського моря. Також Європарламент призначив нового спецпредставника ЄС по Донбасу і Криму, а також розширив сфери дії місії ОБСЄ в Україні, куди включив морські перевезення, повідомив журналіст RFE/RL Рікард Йозвяк.

“Європарламент щойно ухвалив резолюцію, що закликає до потенційних більш сильніших санкцій проти Росії через Керченській мост і Азовське море”, – написав Йозвяк в Twitter.

 

“Російський агресор має зрозуміти, що всі його дії у порушення міжнародного права та двосторонніх угод і надалі зустрічатимуть рішучу та адекватну відповідь з боку демократичної спільноти”, – заявив президент України Петро Порошенко після ухвалення резолюції.

“Високо ціную підтримку Європарламентом ініціативи щодо допомоги українським портам та реалізації  проектів соціально-економічної підтримки українського Приазов’я. Вдячний європарламентаріям за заклик до запровадження додаткових  цільових санкцій за агресивні дії Кремля в Азовському морі та Керченській протоці. Сподіваюсь на практичну реалізацію цих ініціатив з боку інституцій та держав-членів ЄС”, – додав Порошенко.

Раніше у Держприкордонслужбі України заявляли про те, що Росія затримала вже понад 150 іноземних суден, що прямували до українських портів в Азовському морі. Російська сторона дуже довго видає дозволи для проходження Керченською протокою кораблям, що прямують до портів України.

12 жовтня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про захист національних інтересів у Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Детальніше про суть рішень з відстоювання інтересів України читайте в статті Володимира Кравченка “Напівзамкнений Азов” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>