У NASA попередили про загрозу "страшніше будь-якого астероїда"

Фахівці NASA заявили, що існує набагато більш серйозна небезпека для людства, ніж будь-який астероїд, передає Ukr.Media. Мова про виверження супервулкана.

Як пояснили в космічному відомстві США, сьогодні у світі налічується близько 20 супервулканів. Однак виверження тільки одного з них становить велику загрозу для всього живого.

На думку вчених, найбільш небезпечний супервулкан – кальдера в Йеллоустонском національному парку на північно-заході США. Котлован, розмір якого приблизно 55 кілометрів на 72 кілометри, заповнений розпеченою магмою.

Магма у разі виверження вулкана спалила б усі в радіусі понад 95 кілометрів. А пил і гази, які вивільняються у процесі викиду вулканом на землю розпечених уламків, занурили світ в “вулканічну зиму”, яка може тривати десятиліттями і стати причиною загибелі мільйонів людей.

Фахівці NASA вважають, що колапс можна запобігти, знешкодили вибуховий потенціал Єллоустонській кальдери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>