Новину повідомляють Версії з посиланням на «Преса України».

Нова карта гравітації Марса, створена командою дослідників NASA, є найбільш детальною на сьогоднішній день. На сайті агентства зазначили, що вона  дозволяє заглянути в прихований інтер’єр Червоної планети.
Гравітаційні карти дозволяють вченим побачити середину планети, що особливо актуально для Марса, так як можна поміти його деякі регіональні утворення, які досі залишаються невідомі людині.
«Нова карта гравітації буде корисною для майбутнього дослідження Марса, так як вона дозволяє побачити гравітаційні аномалії планети, а це допоможе диспетчерам місії встановити космічний апарат більш точно на орбіті поблизу Марса», – зазначили у NASA, посилаючись на інформацію з Массачусетського технологічного інституту (MIT).
Використовуючи дані, які були зібрані протягом декількох років трьома космічними апаратами на орбіті навколо Червоної планети, нова карта значно вдосконалилась. Аналізуючи припливи в марсіанській корі і мантії, науковцям NASA вдалося підтвердити той факт, що планета має рідку зовнішню серцевину з розплавленої породи.
Крім того, команда науковців встановила, що коли одна півкуля Марса переживає зиму, то приблизно 3 – 4 трильйони тонн вуглекислого газу замерзає з атмосфери на північних і південних полярних шапках. Це приблизно 12-16% від всієї маси марсіанської атмосфери.