У NASA хочуть дати шанс Плутону і Місяцю і "зробити" їх планетами

Про це повідомляє Science Alert.

Нове визначення засноване на геологічних характеристиках небесного тіла, а не на особливостях його орбіти.

Сучасне визначення планети від Міжнародного астрономічного союзу враховує ставлення небесного тіла до зірки: планетами, згідно з цим визначенням, можуть вважатися лише ті з небесних тіл, що обертаються навколо Сонця — але не супутники інших небесних тіл. Планетологи ж пропонують визнати, що класифікація планет повинна залежати від їх геології, а не від того, в яких відносинах вони знаходяться з найближчої зіркою.

За словами Алана Стерна, слухати астрономів у визначенні планети – це все одно, що йти до ортопеда замість нейрохірурга.

“Незважаючи на те, що вони обидва лікарі, вони мають різний досвід. Ви дійсно повинні слухати не астрономів, а планетологів, які знають щось про цей предмет. Коли ми дивимося на такий об’єкт, як Плутон, ми не знаємо, як ще крім планети його називати”, – підкреслив Стерн.

Нове визначення звучить приблизно так: “Планетою є небесне тіло з масою менше зіркової, на якому ніколи не було термоядерної реакції синтезу і яке має достатню власну гравітацію, щоб прийняти сфероїдальну форму, незалежно від параметрів її орбіти”.

Якщо визначення буде прийнято, статус планети отримають більше сотні небесних тіл Сонячної Системи, в тому числі Місяць, супутник Юпітера Ганімед, супутники Сатурна Титан і Енцелад, а також Плутон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>